Izvor: Radio 021, 23.Maj.2020, 16:37

Meksiko Siti: Pronađene kosti više od 60 mamuta tokom građevinskih radova

Tokom radova na izgradnji novog aerodroma u Meksiko Sitiju, glavnom gradu Meksika, pronađene su kosti više od 60 mamuta.

Nacionalni institut za antropologiju i istoriju (INAH) navodi kako se ostaci mamuta pronađeni na gradilištu Međunarodnog aerodroma "Felipe Anheles" vežu za period od pre 15.000 godina.

Veruje se da ostaci pripadaju kolumbijskom mamutu.

Tokom radova pronađeni su i ostaci bizona, kamila, konja, ali i ljudske kosti, kao i različiti predmeti.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Zbog novog otkrića, postoji mogućnost da će doći do kašnjenja s radovima na aerodromu.

INAH je u novembru prošle godine na području Tultepeka pronašao ostatke 14 mamuta.

Autor: Anadolija

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.