Juniorsko prvenstvo Evrope: Ivani Španović srebro

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Jul.2009, 22:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NOVI SAD - Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je srebrnu medalju u skoku u dalj na juniorskom prvenstvu Evrope, koje se održava u Novom Sadu.

Španović je danas u finalu takmičenja postigla rezultat od 6,71 metara, što je novi nacionalni rekord.

Reprezentativka Srbije obezbedila je srebrno odličje skokom u trećoj seriji, nakon što je u prvoj preskočila 6,64 metra. U preostala dva skoka Španović je postigla rezultate od 6,56 i 6,55 metara.
Zlatnu medalju osvojila je Ruskinja Darja Klišina skokom od 6,80 metara, dok je bronza pripala Poljakinji Ani Jagačjak sa 6,29.