Srebro i rekord za Španovićevu

Izvor: B92, 24.Jul.2009, 20:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativka Srbije Ivana Španović osvojila je srebrnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u atletici u Novom Sadu.

Pored osvojenog srebra Španovićeva je i postavila novi državni rekord u toj disciplini. Španovićeva je srebro osvojila rezultatom od šest metara i 71 centimetar i tako popravila državni rekord od 6,67 koji je do sada držala Tamara Malešev.

Ruska takmičarka Darja Klišina osvojila je zlato sa 6,80 metara, što je i novi rekord >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šampionata, dok je bronza pripala Poljakinji Ani Jagaičak novim ličnim rekordom od 6,29 metara.

Milinković bez polufinala

Srpski atletičar Nikola Milinković nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 200 metara na juniorskom prvenstvu Evrope u Novom Sadu.

Milinković je zauzeo poslednje mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi pretrčavši stazu za 22,37 sekundi, što je ukupno 31. rezultat u kvalifikacijama u konkurenciji 33 takmičara.

Najbolje vreme u kvalifikacijama imao je Nemac Robert Hering - 20,57 sekundi.