Egereši pohvalio somborsku policiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Feb.2011, 18:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Egereši pohvalio somborsku policiju

NOVI SAD -

Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši izrazio je danas zadovoljstvo što su pripadnici Policijske uprave u Somboru u kratkom roku uhapsili počinioca za koga se osnovano sumnja da je u dva navrata ispisivao grafite mržnje na zgradi Jevrejske crkvene opštine, kao i u romskom naselju u tom gradu.

On je u saopštenju istakao da su pripadnici policije svojim profesionalnim zalaganjem i odlučnošću "pokazali na koji način se pruža odgovor onima koji šire >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << versku i nacionalnu mržnju i netrpeljivost".

Takvi pojedinci i grupe, dodao je Egereši, "ne smeju ostati van zakona ove zemlje i biti nekažnjeni za narušavanje onoga što je nama u Vojvodini najvažnije, a to su mir i skladan suživot svih njenih građana, bilo kojoj naciji ili veri da pripadaju".

Egereši je podsetio da je 1. februara, odmah nakon što su u Somboru po drugi put ispisani antisemitski grafiti, razgovarao sa čelnicima grada, predstavnicima jevrejske zajednice, policije i tužilaštva o važnosti brzog rešavanja ovog slučaja, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.