Izvor: Radio 021, 19.Dec.2018, 18:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dve trećine Rusa žali zbog raspada Sovjetskog Saveza

Jedna anketa pokazala je da dve trećine Rusa žali zbog raspada Sovjetskog Saveza.

Rezultati pokazuju da je u javnosti sve veća nostalgija za SSSR-om.

Kako se navodi, 66 odsto ljudi je reklo da žali zbog raspada SSSR, dok je prošle godine to reklo 58 odsto anketiranih.

U istraživanju nezavisnog Levada centra učestvovalo je 1.600 ljudi, a anketari su s ljudima razgovarali u njihovim kućama.

Levada centar je naveo da su ispitanici objašnjavali >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << svoj stav žaljenjem za integrisanim ekonomskim sistemom u SSSR i da im nedostaje osećanje da žive u velikoj sili.

Autor: Beta

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.