Izvor: Radio 021, 22.Avg.2019, 13:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Apel "Zelenila" posetiocima Štranda: Ne rizikovati život zbog uštede od 50 dinara, Dunav je opasan

"Gradsko zelenilo" poručuje svim posetiocima Štranda da budu vrlo oprezni u Dunavu, reci koja je sada naročito opasna, te je dovoljan trenutak nepažnje da bi ishod bio fatalan.

Iako je, kažu, kupanje na Štrandu najbezbednije zbog izuzetno dobro obučene i opremljene spasilačke službe, treba biti na oprezu.

"Dunav, koliko je lep, posebno u periodima niskog vodostaja, toliko je i opasan. Kupačima savetujemo da ne ulaze naglo u vodu zbog razlike između temperature >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << vazduha i vode, da plivaju samo do bova i posebno da ne rizikuju život zbog uštede od 50 dinara koliko košta ulaznica za plažu, kada prelaze sa Ribarca na Štrand", poručuju u "Gradskom zelenilu".

Kanal koji razdvaja Ribarsko ostrvo i Štrand se redovno čisti kako bi se čamcima i brodićima omogućilo kretanje i često se dešava da ljudi propadnu u reku - a tada dolazi do intervencije spasilaca.

"Posebno je opasno ako decu stave na ramena prilikom prelaska", dodaju u "Zelenilu" i naglašavaju da je ovo čest slučaj.

Autor: 021.rs

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.