Izvor: Vesti-online.com, 19.Dec.2012, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zumba i paketići
Nova kalendarska godina je na samom pragu, a njoj se naviše raduju deca. Ovih dana za svoje najmlađe đake koji pohađaju nastavu na srpskom jeziku u školi " Sihlfeld" u Cirihu, njihov profesor mr Miško Jovanović osmislio je predivan dan, koji će dugo pamtiti - posetu biblioteci Pestaloži u Cirihu, ali i posetu Deda Mraza i baba Mrazice.
Đaci sa Deda Mrazom i Baba Mrazicom i svojim profesorom
- Svake godine, pred nastupajuće praznike, trudim se >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da svoje učenike obradujem nečim što će dugo pamtiti. Ove godine sam u saradnji sa Savetom roditelja osmislio posetu Deda Mraza i Baba Mrazice, ali i posetu biblioteci Pestaloži u Cirihu.
Pošto je reč o grupi učenika od prvog do trećeg razreda, deca su bila prijatno iznenađena i oduševljena gostovanjem Huana Alvesa - Deda Mraza, koji je profesionalni trener zumba plesa i Snežane Sekulić, koja je bila u ulozi Baba Mrazice. Ovo nije bilo obično gostovanje i dodela paketića, već pravi čas zumbe u kome su svi uživali i jedni drugima poželeli najlepše želje.
- Scenski nastup, kostimi i vesela atmosfera koju su napravili Huan i Sneža privukli su i ostale učenike ove škole, pa su nam u gostima bila i deca iz Portugala i učenici iz švajcarske škole - priča za "Vesti" Miško Jovanović.
Detaji posete biblioteci Pestaloži u Cirihu
- Prethodno je profesor Jovanović posetio biblioteku Pestaloži u Cirihu sa kojom neguje dugogodišnju saradnju, a koja je po svojoj strukturi multikulturalna i sadrži bogat fond naslova za decu i odrasle na srpskom jeziku. Učenici su prvo uz stručne instrukcije bibliotekarke Suele Jorgaki, obišli biblioteku, upoznali se s literaturom kojom ona raspolaže, a posebno su se zadržali za štandom koji obiluje literaturom za decu na srpskom jeziku među kojima su slikovnice, bajke, romani, bukvari i CD-ovi.
Stigli i Portugalci
Ovako vesela i razigrana družina primamila je i ostale učenike iz škole Zilfeld, pa su im ubrzo u goste stigli učenici iz Portugala sa svojom profesorkom Paulom i učenici iz švajcarske škole.
Ovaj veseli čas je time dobio još jedno lepo obeležje sklapanje prijateljstava i druženje na internacionalnoj osnovi.
Profesor Jovanović je za njih pripremio i zanimljivu radionicu sa zadatkom da pripremljene rečenice napisane na papiru slože u celinu i dobiju jednu priču o Deda Mrazu i Baba Mrazici, što je bila u stvari najava za predstojeće dešavanje.
Učenici su s velikim interesovanjem prihvatili ovakav način rada i u veoma kratkom vremenskom periodu složili rečenice u celinu i napravili priču, ne sluteći kakvo ih iznenađenje čeka.
Po povratku iz biblioteke u školu, učenike su sačekali gosti Deda Mraz (Huan Alves) i Baba Mrazica (Snežana Sekulić) koje su deca s oduševljenjem prihvatila. Ni tu nije bio kraj iznenađenjima. Deca nisu ni slutila da će ovaj veseli par da ih nauči da plešu zumbu. Veselo druženje je nastavljeno na pozornici i u prostorijama muzičke sale, gde su mališani nagradili Deda Mraza i Baba Mrazicu pesmom "Deda Mraze, ne skreći sa staze", a oni njih prvim plesnim koracima zumbe.
Deca su ubrzo izgledala kao jedna dobro uvežbana plesna grupa. Osmesi s lica nisu silazili, a ovaj dan će pamtiti zauvek.
Na kraju su svi đaci dobili poklon paketiće sa slatkišima, uz najlepše želje u novoj 2013. godini i zamolili Deda Mraza i Baba Mrazicu da ih ponovo posete, pre kraja 2013. godine.
Pogledaj vesti o: Nova godina
Nastavak na Vesti-online.com...









