Izvor: Studio B, 30.Nov.2010, 12:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rešen problem nabavke mazuta
Toplane su sa Vladom konačno rešile problem nabavke mazuta.
Iz robnih rezervi obezbeđeno je 27. 500 tona tog energenta za 39 toplana, što je dovoljno do Nove godine.
Neke toplane dobiće i finansijsku pomoć iz budžeta. Međutim, pitanje starih dugova za gas i dalje stoji, jer se moraju plaćati tekuće isporuke.
"Već od sutra počeće potpisivanje sa onim toplanama koje su najugroženije. Od osam do deset toplana će dnevno potpisivati ugovore posle toga će mazut povlačiti po tom rasporedu", kažu u Udruženju toplana Srbije.
Toplane su se obavezale da taj mazut vrate za dva meseca.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












