Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Dec.2014, 13:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gost "Prazničnih đakonija"
Izložba praznične trpeze, domaće radinosti i raznih đakonija u vreme slava, Božića i Nove godine "Praznične đakonije" svečano će biti otvorena 13. decembra u 10 časova u velikoj sali hotela "Srbija". I za ovogodišnju manifestaciju Turistička organizacija opštine Vršac je pripremila bogat i ukusan program.
Specijalni gost petih po redu "Prazničnih đakonija" biće kuvar Nenad Veljković iz emisije "Lako, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << može svako", koja se emituje na kanalu "24 Kitchen". On će se družiti sa brojnim izlagačima i gostima, koje organizatori i ove godine očekuju u velikom broju.
Radionica "Atina" će demonstrirati kako se prave sitni kolači, tradicionalno će biti organizovano takmičenje u pravljenju slavskih kolača, a biće proglašeni i pobednici takmičenja za decu "Okitimo novogodišnju jelku".
U pratećem programu će se predstaviti najmlađi ansambli Kulturno-umetničkih društava "Grozd" iz Vršca i "Venac" iz Izbišta, kao i najmlađi hor Muzičke škole "Josif Marinković".
Ulaz na ovu manifestaciju je besplatan, a posetioci će moći da degustiraju sve banatske specijalitete, koji budu na trpezi brojnih izlagača.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










