Izvor: Studio B, 04.Jan.2015, 18:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Frajtag prvi u Insbruku
Nemački ski skakač Rihard Frajtag pobedio je danas u Insbruku, trećem po redu u tradicionalnom novogodišnjem takmičenju "Četiri skakaonice".
Frajtag je do prvog mesta došao skokovima od 133,5 i 132 metra, odnosno ukupnim skorom od 278,5 bodova i na taj način postao tek drugi Nemac, posle legendarnog Svena Hanavalda, koji je slavio na Novogodišnjoj turneji.Drugi je bio vodeći na turneji Austrijanac Štefan Kraft, dok su treću poziciju podelili Japanac Norijaki Kasai i >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << Simon Aman iz Austrije.
Posle dva nadmetanja, u Obersdorfu i Garmiš Partenkirhenu, u generalnom plasmanu vodi Austrijanac Štefan Kraft ispred Slovenca Petera Prevca i svog sunarodnika Mihaela Hajbeka.
Razlika u vrhu je minimalna pa će, bez obzira na rasplet takmičenja na trećoj stanici turneje, odluka o pobedniku i konačnom poretku pasti 6. januara, u Bišofshofenu.
Pogledaj vesti o: Nova godina









