Auto-putem do Makedonije u 2010. !

Izvor: Istinomer.rs, 03.Mar.2011, 10:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Auto-putem do Makedonije u 2010. !

"Put od Leskovca do makedonske granice u dužini od 86 kilometara mora biti završen za dve godine." Odmah po formiranju nove Vlade Srbije ministar za infrastrukturu je objasnio zašto bi put od Leskovca do makedonske granice morao da bude završen u 2010. godini.
"Ako to ne uradimo, Rumunija i Bugarska će preuzeti saobraćaj i mi ćemo imati velikih problema - rekao je Mrkonjić >> Pročitaj celu vest na sajtu Istinomer.rs << i objasnio da se rok mora ispoštovati tim pre, jer je za izgradnju tog autoputa zainteresovana Evropska banka za razvoj, koja će izdvojiti 10,4 milijardi evra i najavio da će deonica projekta obilaznice oko Beograda biti završena do 15. oktobra."
Biznis, 18. 7. 2008. godine


Međutim, put je još daleko od završetka. Za protekle tri godine završeno je tek negde oko četvrtine deonice.
"Od Velike Grabovnice (između Leskovca i Grdelice) do koje je stigao autoput, do makedonske granice ima 97 kilometara. Do sada je završena deonica od makedonske granice do Levosoja u dužini od 22 kilometra, što znači da je preostalo da se izgradi još 75 kilometara autoputa."
Politika, 2. 10. 2010. godine


Zato obećanje ministra Mrkonjića ocenjujemo kao neispunjeno.
Pogledaj vesti o: Nova godina

Nastavak na Istinomer.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Istinomer.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Istinomer.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.