2. Krokodokodil u Dadovu

Izvor: SEEcult.org, 09.Okt.2014, 16:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

2. Krokodokodil u Dadovu

Festival Krokodokodil, posvećen književnosti za decu, kulturi čitanja i odgajanju nove čitalačke publike, biće održan 15. oktobra u pozorištu Dadov u Beogradu, a ove godine posvećen je horor priči.

Među učesnicima su najavljeni vrhunski domaći autori: Rastko Ćirić, Aleksandar Palavestra, Uroš Petrović i spisateljica za decu i mlade Lena Olmark iz Švedske.

U organizaciji udruženja Krokodil i Obrazovanje i kultura (OK), program će >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEcult.org << voditi pisci za decu Jasminka Petrović i Raša Popov.

Program drugog izdanja Krokodokodila, čija je tema “Kako pobeći iz horor priče?”, obuhvata i četiri radionice od 10.30 do 12 sati u prostorijama škola na opštini Vračar.

Teme radionica su: Horor zagonetke (Uroš Petrović), Pravljenje maski (Iva Ćirić), Kometa dolazi (Jasminka Petrović i Bojana Lukić) i Kako se piše horor priča (Lena Ollmark).

Krokodokodil je prvi put održan u aprilu 2013. godine u Kulturnom centru Majdan, na temu “Kako nastaje knjiga”, a nastupili su spisateljsko-ilustratorski parovi Jasminka Petrović i Bob Živković iz Srbije, i Ana Đokić i Darko Macan iz Hrvatske, uz pomoć voditelja Raše Popova.

Festival su pomogli ove godine Ministarstvo kulture i infiormisanja Srbije i Sekretarijat za kulturu Grada Beograda.

(SEEcult.org)
Pogledaj vesti o: Nova godina

Nastavak na SEEcult.org...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEcult.org. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEcult.org. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.