U Nišu osnovan Srpsko-američi klub

Izvor: JuznaSrbija.info, 25.Nov.2014, 12:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Nišu osnovan Srpsko-američi klub

U punoj sali Narodnog pozorišta u Nišu osnovan je Srpsko-američki klub prijateljstva.

Cilj je jačanje postojećih i formiranje novih veza između dva naroda i produbljivanje odnosa koji traje duže od dva veka.

Manifestaciji je prisustvovao i Majkl Kirbi amasador SAD u Srbiji.


Pre dvesta godina prvi Srbin se doselio na tlo Amerike. Od tada do danas mnogo je naših ljudi postizalo uspehe u Sjedinjenim Američkim Državama, a najpoznatiji su Tesla >> Pročitaj celu vest na sajtu JuznaSrbija.info << i Pupin. Ovo su samo neki od mnogobrojnih razloga za osnivanje Kluba srpsko-američkog prijateljstva.

Formiranje kluba izazvalo je ogromno interesovanje, pa je sala Narodnog pozorišta bila prepuna posetilaca, ne samo iz Niša, već iz cele Srbije.

Inicijativa za formiranje Srpsko-američkog kluba potekla je od srednjoškolskih i univerzitetskih profesora, budući da je nauka jedna od najčešćih spona dva naroda.

Nastavak na JuznaSrbija.info...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JuznaSrbija.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JuznaSrbija.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.