Kompletna obnova parka Bubanj u Nišu

Izvor: JuznaSrbija.info, 29.Nov.2016, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kompletna obnova parka Bubanj u Nišu

Na današnjoj konferenciji za novinare u Gradskoj kući, direktor Zavoda za zaštitu sponika u Nišu Elena Vasić Petrović, predstavila je plan obnove Spomen parka Bubanj.

Radovi na rekonstrukciji počinju na proleće, a završetak se očekuje u toku naredne godine.

Ministarstvo rada je odobrilo sredstva za projekat uređenja parka Bubanj, u visini od 20 miliona dinara.

Spomen park Bubanj, obeležje stratišta iz Drugog svetskog rata, gde je stradalo >> Pročitaj celu vest na sajtu JuznaSrbija.info << više hiljada rodoljuba, prvi put će, od kako je svečano otvoren još davne1963. godine, biće kompletno obnovljen, rekla je Vasić-Petrović.

Gradonačelnik Darko Bulatović, izjavio je da se uporan, veliki rad i saradnja sa resornim ministarstvom i Zavodom za zaštitu sponemika isplatio, naglašavajući da su odobrena sredstava značajna i nakon dužeg vremena će moći da se upotrebe na pravi način, kao što je obnova Sponem parka Bubanj..

Stručnjaci niškog Zavoda za zaštitu spomenika radiće na konzervaciji i restauraciji betonskih pesnica, kao i na detaljnoj restauraciji zida.

Planirano je uvođenje rasvete i video nadzora, kao i parterno uređenje.

Nastavak na JuznaSrbija.info...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JuznaSrbija.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JuznaSrbija.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.