Juniorke Srbije osvojile srebro na EP

Izvor: Vesti-online.com, 13.Sep.2010, 01:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska juniorska reprezentacija Srbije u odbojci poražena je večeras u Nišu od Italije u finalu Evropskog prvenstva rezultatom 3:1, po setovima 19:25, 20:25, 25:23 i 21:25.

Italijankama je ovo šesto evropsko zlato u ovom uzrastu, a četvrto za redom, dok je Srbija drugi put osvojila srebrnu medalju na prvenstvima Evrope. Bronzanu medalju osvojila je ekipa Češke koja je sa 3:1 (25:17, 18:25, 25:22, 25:23) dobila Nemačku.

Korektor Srbije Ana Bjelica proglašena >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je za najboljeg poentera prvenstva, a Danica Radenković, kapiten Srbije, za najboljeg tehničara šampionata.

Nagrade najboljim pojedinicima i reprezentacijama predali su Aleksandar Boričić predsednik OSS, Slobodan Milošević generalni sekretar OSS, Miloš Simonović gradonačelnik Niša, Rit Oms potpredsednik CEV, Vladimir Grbić potpredsednik OSS, Zoran Avramović direktor marketinga OSS, Dragan Tadić direktor takmičenja OSS i Toplica Stojanović predsednik OS Niša.