EP: Juniorke osvojile srebro u Nišu

Izvor: B92, 13.Sep.2010, 01:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebo na Evropskom prvenstvu u Nišu.

Srpkinje su u finalu poražene od Italije rezultatom 1:3, po setovima 19:25, 20:25, 25:23, 21:25, posle jednog sata i 44 minuta igre.

Juniorke Italije su tako po šesti put u istoriji, četvrti put za redom, osvojile titulu prvaka Evrope, dok je Srbija drugi put osvojila srebrnu medalju na prvenstvima 'starog kontinenta'.

Juniorke Češke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osvojile su treće mesto i bronzanu medalju, pošto su prethodno u meču za treće mesto pobedila Nemačku sa 3:1, po setovima 25:17, 18:25, 25:22 i 25:23, posle jednog sata i 46 minuta igre.

Takođe u nedelju, u borbi za peto mesto, Turska je savladala Slovačku sa 3:2, po setovima 21:25, 25:22, 23:25, 25:15 i 15:13, posle nešto više od dva sata velike borbe. U meču za sedmo mesto selekcija Rusije je bila bolja od Slovenije rezultatom 3:1, po setovima 25:17, 25:14, 19:25, 25:10

Ana Bjelica, korektor Srbije, proglašena je za najboljeg poentera prvenstva, dok je Danica Radenković, kapiten Srbije, izabrana za najboljeg tehničara šampionata.