Veće gradske takse za napuštene objekte u centru grada

Izvor: juGmedia, 09.Feb.2013, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veće gradske takse za napuštene objekte u centru grada

LESKOVAC – Gradsko veće naložilo je Upravi za urbanizam i Direkciji za izgradnju da pripreme predlog odluke po kojoj će napušteni poslovni objekti biti pod posebnim režimom naplate komunalnih taksi.

Suština predloga, koji je obrazložio član Gradskog veća Božidar Vučković, je u tome da se vlasnici ovih objekata naplatom viših taksi nateraju da ih stave u funkciju.

“Stanje napuštenih objekata u centru >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << grada je zabrinjavajuće i traži hitno rešenje. Poslovni objekti  koji se ne koriste u dužem vremenskom periodu,a nalaze se u strogom centru grada,treba od strane lokalne samouprave tretirati kao posebne obveznike”, pojasnio je Vučković i dodao da bi podrazumevalo naplatu višestruko viših taksi.

“Tako bi ekonomskom merom naterali neodgovorne vlasnike objekata ili da koriste objekte ili da traže druga rešenja.Ovakvo ruženje grada je neodrživo. Za obrazloženje ovakvog predloga dovoljno je prošetati glavnom ulicom“, ukazao je Vučković.

(Kraj)

Nastavak na juGmedia...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.