Izvor: JUGpress.com, 10.Jun.2021, 18:26

Uređeno crkvište u selu Guberevac

LESKOVAC

Meštanin Guberevca i veroučitelj Dalibor Cvetković i učiteljica škole u Guberevcu su sa meštanima došli na ideju da urede crkvišta u selu Guberevac i na taj način ovom svetom mestu vrate stari sjaj. Oni su uz blagoslov parohijskog sveštenika oni su očistili prostor oko seoskog krsta, zasadili cveće, podelili slatkiše deci i darivali ikonu Vaznesenja Gospodnjeg. U narednom periodu, u planu je da uz nesebično >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << pomoć dobrih ljudi budu zasađeni četinari, postavljene klupe, ljuljaške i klackalice.

„Cilj svega je očuvanje vere i što veća poseta ovog svetog mesta kao i edukacija dece iz sela i približavanje hrišćasnstvu. Sve ovo ima i praktičnu primenu, jer Crkva Sveta Petke u selu Rudare, kojoj pripadaju žitelji ovog mesta, je nekima daleko, pa je ovo način da svako može upaliti sveću i pomoliti se za zdravlje. Hvala Ocu Saši i meštanima na to što je koliko toliko ovo mesto sređeno. Čuvajmo veru i učimo decu pravim vrednostima“ poručuje veroučitelj Dalibor Cvetković.

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.