Izvor: S media, 29.Avg.2011, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Leskovac uloženo 500 miliona dolara
U izgradnju infrastrukture u Leskovcu, tokom prošle i ove godine, uloženo je oko 500 miliona dinara, izjavila je danas potpredsednica Vlade Srbije Verica Kalanović, prilikom posete tom gradu.
"Shvatila sam, a shvatio je i grad Leskovac, da bez promene infrastrukturne slike grada, ne može doći do privlačenja novih investitora i da je izgradnja infrastrukture ključni uslov za njihov dolazak", rekla je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Kalanović novinarima.
Kalanović: Od 1. septembra oštrija kontrola poslodavaca
Ona je navela da su pomenuta sredstva uložena u izgradnju i rekonstrukciju ulica Stepe Stepanovića i Nikole Pašića, kao i u obnovu mosta kod zgrade glavne pošte i izgradnju mosta kod severnog ulaza u Leskovac.
Deo novca otišao je i na nadvožnjak "Nevene", koji je obišla, navodeći da je u njegovu izgradnju uloženo 164 miliona dinara iz sredstava NIP-a, lokalne samouprave i Evropske investicione banke.
Nemački investitori najviše vole Suboticu
Kalanovićeva je najavila da će nadvožnjak biti završen do 11. oktobra, kada se obeležava dan grada Leskovca.
(Tanjug)
















