Šumadinke nastavile pobednički pohod

Izvor: KGsport.info, 10.Okt.2017, 14:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalerke Šumadije 1903 zabeležle su i treću uzastopnu pobedu na startu Prve lige Srbije, pošto su minulog vikenda slavile na gostovanju ekipi Lavice Dubočica u Leskovcu sa 2:1 (1:1).
Kragujevčanke su u vođstvo došle već u četvrtom minutu preko Kristine Lazić. Domaće su izjednačile u 20. minutu na prilično bizaran način, nakon što je lopta posle udarca Aleksićeve pogodila jednu od igračica >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << Šumadije 1903, promenila smer i završila u mreži.
Da Šumadinke stignu do sva tri boda na ovom gostovanju pobrinula se Biljana Ilić, koja je u 55. minutu maestralno savladala Petkovićevu i time postigla svoj peti gol u sezoni.
Do kraja susreta vredi pomenuti dobru priliku koju je za domaću ekipu propustila Jelena Duboja u 80. minutu. Nekoliko trenutaka kasnije ova igračica je morala put svlačionice zbog zarađenog crvenog kartona.
LAVICE DUBOČICA – ŠUMADIJA 1903  1:2 (1:1)
LESKOVAC
Igralište: „Pod Hisarom“
Gledalaca: 30
Sudija: Jelena Cojkić (Žagubica)
Strelci: Aleksić u 20. minutu za Lavice Dubočicu, a K. Lazić u 4. i B. Ilić u 55. minutu za Šumadiju 1903.
Crveni karton: Jelena Duboja (Lavice Dubočica) u 81. minutu.
LAVICE DUBOČICA: Petković, Milenković, T. Nikolić, Marjanović, Jojić, I. Savić (Jovanović), M. Nikolić (Ristić), Smiljković (J. Savić), Duboja, Aleksić (Mitić), Kostić.
ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Anđ. Milenković, Vasić, K. Nikolić (I. Lazić), A. Nikolić, Živković, B. Ilić, Jurišević, K. Lazić, And. Milenković, Milosavljević.
Sa maksimalnim učinkom od devet osvojenih bodova, fudbalerke Šumadije 1903 čvrsto drže čelnu poziciju ispred Mačve sa sedam i Metalmanije sa šest osvojenih bodova.
U sledećem kolu Šumadinke očekuje novo gostovanje, ovoga puta ekipi Radničkog 1919 u Zrenjaninu.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na KGsport.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.