Stefanović : Leskovac siguran grad

Izvor: JUGpress.com, 15.Okt.2016, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stefanović : Leskovac siguran grad

LESKOVAC

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je danas da je Leskovac siguran grad, da postoji pad opšteg kriminaliteta i da je stepen rasvetljenosti krivičnih dela 70 odsto i da se povećava iz godine u godinu.

Stefanović je dodao da zbog dobrih rezultata i rada policije, građani u Leskovcu i ostalim opštinama koje pokriva >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << ova Policijska uprava mogu da se osećaju sigurno i bezbedno.

„Trend bezbednosti se održava i povećava, nemamo izvršenje najvećih krivičnih dela ili  ih imamo u najmanjoj mogućoj meri“, rekao je Stefanović.

On je rekao da tokom akcije “Leskovac siguran grad“ policijski službenici, u kampanji od vrata do vrata, u direktnoj komunikaciji sa građanima, promovisali su aktivnosti koje sprovode u borbi i prevenciji nasilja u porodici, vršnjačkog nasilja, kao i svih ponašanja maloletnika koja kasnije mogu da stvore tip ličnosti koji će biti sklon kriminalu.

Ministar policije je  istakao dobru saradnju sa lokalnom samoupravom i zahvalio se opštini Leskovac na pomoći koju je dobila policija.

„Pušten je u rad video nadzor koji pokriva centar grada, a u planu je da se u narednoj godini uvežu i školska dvorišta i sve druge bitne tačke sa policijskom stanicom, kao što je već urađeno u slučaju sigurne kuće“, rekao je Stefanović.

Stefanović je govorio I o akciji „Policija u zajednici “, koja je danas organizovana ispred Leskovačkog kulturnog centra  za koju je rekao da pokazuje da je policija tu zbog svog naroda i da ova akcija ima za cilj približavanje policije građanima.

„Organizovali smo druženje policije sa građanima, koji će biti u prilici da se upoznaju sa radom organizacionih jedinica i da vide deo opreme i tehnike. Želimo da poručimo deci da kada vide policajca na ulici mogu da potrče prema njemu, jer je policija izvor bezbednosti i sigurnosti i da ukoliko imaju problem uvek mogu da se obrate policijskim službenicima“, rekao je Stefanović.

Stefanović je najavio da će Ministarstvo unutrašnjih poslova u narednom periodu raditi na boljem opremanju policije i da će kroz obuke i edukacije učiniti da policajci budu spremniji da reše sve zadatke koje pred njih postavi država.

Tokom posete Policijskoj upravi Leskovac, Stefanovića je sa njenim radom upoznao načelnik Tomislav Ilić.

On je danas razgovarao I sa gradjanima .

PodeliteŠtampajFacebookTwitterGoogleEmailSkype

Nastavak na JUGpress.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.