Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Nov.2014, 17:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slobodan Pavlović iz Čikaga: Obnovićemo jug Srbije
Američki biznismen srpskog porekla Slobodan Pavlović izjavio je danas Tanjugu da je spreman da investira na području Leskovca i juga Srbije.
On je tokom posete Leskovcu i nakon razgovora sa gradonačelnikom Goranom Cvetanovićem pojasnio da je zainteresovan za kupovinu poljoprivrednog kombinata Porečje Vučje, koji se nalazi u stečaju i izrazio spremnost da njegova Pavlović internacionalna banka, obezbedi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << povoljne kredite za izgradnju proizvodnih pogona na jugu Srbije.
Imao sam sreću da se upoznam sa gradonačelnikom u crkvi Gračanici u Čikagu i mi smo razgovarali u vezi sa tom kompanijom", rekao je biznismen.
Prema njegovim rečima, da bismo mogli nešto da učinimo za našu zemlju treba da zaustavimo da naša mladost odlazi iz nje.
"Vi znate da iz južne Srbije odlaze svi za Beograd ili inostranstvo i da bismo to sprečili moramo nešto da otvorimo u svakom mestu, u svakom gradu Srbije i Republike Srpske kako bi narod ostao tu da radi i živi. To je moj cilj to je moja vizija i verujem da ću zajedno sa vama to da uradim, rekao je Tanjugu Pavlović.
Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović zadovoljan je što je zainteresovao Slobodana Pavlovića da dođe iz Čikaga kako bi se upoznao sa investicionim potencijalima Leskovca i juga Srbije.
Gospodin Pavlović je poznat po humanosti, po energiji i finansijskoj mudrosti. Znate, uvek je prioritet kakvo je stanje u firmi, šta može da se očekuje, kakvi su strateški partneri a to je firma koja i sami znate ima perfektnu prošlost a siguran sam i budućost uz dobre strateške partnere. Svaka firma koja je privatizovana, gde je došao dobar domaćin, posebno u poljoprivredi, ima budućost i siguran sam da ćemo imati pozitivne efekte, ocenio je Cvetanović.
Poljoprivredni kombinat "Porečje" Vučje je do pre desetak godina bio jedan od najvećih proizvođača smrznutog voća, džemova i rakije viljamovke u Srbiji.
"Porečje" je privatizovano 2010.godine ali je 2012.godine zbog nepoštovanja ugovora o kupovini, privatizacija raskinuta. Od tada je preduzeće u stečaju.
Komentarišući rad Vlade Srbije, Slobodan Pavlović je ocenio da ona uživa veliki ugled u Americi.
"Mogu da kažem da je Amerika vrlo zainteresovana za ovu vladu i želi da pomogne sa svih strana kako bi mogla naša Republika Srbija da krene. Srbija je centar između istoka i zapada i ja to govorim već 20 godina, međutim niko da me shvati ali to će biti baš tako", rekao je Pavlović koji očekuje da Srbija postane najbogatija zemlja u ovom delu Evrope.
Pavlović je jedan od najbogatijih ljudi srpskog porekla u Americi. Devedesetih godina je sam finansirao izgradnju mosta preko Drine Pavlovića ćupriju. Nedaleko od Bjeljine gradi grad Slobomir a vlasnik je još nekoliko firmi i banke.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







