Izvor: JUGpress.com, 17.Okt.2016, 22:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sahiti : Srbi se iseljavaju iz Medvedje
MEDVEDJA
Mlađe generacije nemaju nikakvu perspektivu da ostanu, stvore porodicu i nastave da žive u Medveđi, upozorava zamenik predsednika Skupštine opštine Medvedja Fljorim Sahiti u intervjuu za leskovački nedeljnik Novu Našu reč.
NNR: Gospodine Sahiti, kako funkcioniše koalicija u Medveđi, kakvi su vaši međusobni odnosi i da li je to na onom nivou na kome ste navikli da bude u pretohnom periodu?
SAHITI: Vidite, međunacionalni odnosi u Medveđi >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << su dobi, koalicija funkcioniše dobro, nije kao što je bilo ranije, ali očekujem da uspostavimo jedan korektan odnos gde bi građani opštine Medveđa, i Srbi i Albanci i Romi videli da mi radimo nešto i težimo ka tome da Medveđu razvijemo na bolji način. Imamo odliv stanovništva, znamo da su se Albanci odselili 1999. godine, ali sada u poslednje vreme i Srbi se iseljavaju u velikom broju.
NNR: Šta mislite, koji je razlog za to sadašnje iseljavanje?
SAHITI: Ja lično mislim da ekonomska situacija je najveći razlog. Mlađe generacije nemaju nikakvu perspektivu da ostanu, stvore porodicu i nastave da žive u Medveđi.
Kompletan tekst u štampanom izdanju leskovačkog nedeljnika Nova Naša reč i na www.novanasarec.org.rs, na linku
http://novanasarec.org.rs/index.php/2016/10/17/sahiti-srbi-se-iseljavaju-u-velikom-broju-iz-medvede/
PodeliteŠtampajFacebookTwitterGoogleEmailSkype
Pogledaj vesti o: Leskovac







