Poreska uprava ne prestaje da globi ljude koji su odjavili pištolje

Izvor: juGmedia, 16.Okt.2018, 13:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poreska uprava ne prestaje da globi ljude koji su odjavili pištolje

Stojna Marković iz Leskovca je pištolj nasleđen od oca, češku „zbrojevku“ prijavila i odjavila još 2006. godine u leskovačkoj policiji jer ga je zagubila prilikom seobe. Jedanaest godina kasnije Poreska uprava donosi rešenje da plati porez na nepostojeće oružje, kao i 2018. godine.

Ukrali mu pištolj pre 20 godina, a sad mu stiglo rešenje da plati porez na njega

Rešenja su na iznos od po 3.600 >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << dinara

Ova leskovčanka samo je jedna od stotine građana Leskovca koja ima slične muke s Poreskom upravom.

Posle prvog rešenja pisala sam žalbu, ali je odbijena uz obrazloženje da su podaci iz policije neažurirani. Međutim, policja je izdala dokument u kome stoji da ne posedujem pištolj. Pretpostavljam da je to službenim putem otišlo u Poresku uparvu“, priča Markovićeva.

Na drugo rešenje nije stigla da se žali jer je bila odsutna iz Leskovca.

Sada bukvalno ne znam kome da se obratim za pomoć. Kako stvari sroje, plaćaću do smrti porez na pištolj koji ne posedujem“, ogorčena je žena, koja se kaje što je u jednoj od mnogobrojnim akcijima prijavila pištolj.

To je bio krš od pištolja. Čuvala sam ga kao uspomenu na oca, ali prijavila sam ga i odjavila bojeći da neko ko ga je pronašao ne napravi s njim krivično delo“, priča.

U jednom momentu iz Poreske uprave je došlo objašnjenje da se Leskovčanka oporezuje zbog oružanog lista koji je ostao kod nje, što to ipak nije dokaz da postoji i pištolj.

Nastavak na juGmedia...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.