Policajac i dva pljačkaša mrtrvi u obračunu

Izvor: Mondo, 14.Dec.2012, 11:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policajac i dva pljačkaša mrtrvi u obračunu

Policajac Miroslav Stamenković (27) i dvojica pljačkaša poginuli u jutrošnjem okršaju tokom pljačke zlatare u Vlasotincu.

U intervenciji nakon razbojništva u zlatari "Unca", u Vlasotincu, jutros je tragično nastradao policijski službenik Miroslav Stamenković (27) iz Leskovca, saopštio je MUP.

Osumnjičeni da su počinili krivično delo razbojništvo Darinko V. iz Berana i Velibor L. iz Bjelog Polja >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su ranjeni i od zadobijenih povreda su preminuli, dok je treći osumnjičeni Adnan Š. iz Berana lišen slobode i priveden u Policijsku ispostavu Vlasotince.

U saopštenju se precizira da se pljačka dogodila oko 8.30 sati, u Nemanjinoj ulici.

Nakon prijave događaja, na lice mesta su upućeni policijski službenici koji su uočili tri nepoznate osobe koje su se udaljavale sa lica mesta, dodaje se u saopštenju.

"Prema prvim saznanjima, te osobe su pucale i tom prilikom policajac Stamenković pogođen je u predelu grudi. Od zadobijenih povreda preminuo je na putu ka bolnici", piše u saopštenju MUP.

Predsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izrazio je danas saučešće porodici policajca koji je jutros tragično stradao u obavljanju svoje službene dužnosti.

"Potresen sam ovim tragičnim događajem, svestan da se pripadnici policijskih službi, u izvršavanju poslova, mogu svakodnevno naći u situacijama visokog rizika po život", izjavio je Dačić.

Nadam se da će čitavo društvo shvatiti rizik sa kojim se svakodnevno suočavaju policajci i da će naučiti na pravi način to da poštuje, navodi se u Dačićevom telegramu

(MONDO/Foto: Beta,arhiva)

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Pljačkaši prvi pucali na policiju

Izvor: Danas, 14.Dec.2012

Policajac Miroslav Stamenković (27) i dva pljačkaša ubijeni su juče u razmeni vatre prilikom pokušaja pljačke zlatare u Vlasotincu, dok je treći pljačkaš uhapšen, saopštila je policija. U razmeni vatre oko 8.30 ujutru u zlatari Unca, policajac Stamenković iz Leskovca izgubio je život, a...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.