Počeo leskovački festival FAPOR, prvi put onlajn

Izvor: JužneVesti.com, 13.Nov.2020, 14:13

Počeo leskovački festival "FAPOR", prvi put onlajn

Ovogodišnji 8. Festival amaterske pozorišne režije zbog epidemiološke situacije gledaoci će moći da prate preko interneta. Ansambli će se i ove godine boriti za nagrade, a publika će do 16. novembra moći da pogleda 6 predstava.

"FAPOR" je otvorila predstava Sanje Petrov Čujem vrati se čujem ostani, a bavi se slobodno i bez mistifikacija temom emigracija.

Predstava bez dlake na jeziku vraća u prošlost, projektuje budućnost, pa nekad ozbiljno, nekad >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << kroz (crni) humor ogoljava naše društvo i, uprkos svemu, šalje jasnu poruku da li u Srbiji treba ostati - navodi se u opisu predstave.

Danas će na programu biti Šta je to u ljudskom biću, što ga tera prema piću u režiji Daniela Ivanovića, a predstavlja kolaž ispovesti štićenika Doma za alkoholičare "Stevan Čarkić Beli". Istog dana publika će moći da pogleda i predstavu Ona i on Sanje Veljković.

U vremenu koje je "iskočilo iz zgloba" izazovi odrastanja inspiracija su mladima okupljenim u predstavi, da u veoma jednostavnom i doslednom scenskom postupku ispričaju surovu priču koja nas se tiče, a pred kojom, čini se, nemamo prave odgovore – opis je predstave.

Predstava Umorni, autora Nebojše Romčevića biće prikazana u subotu 14.novembra, a govori o ljudima koji su usamljeni, neduhoviti, pokvareni, netalentovani, nezadovoljni sobom i svime što se dešava oko njih. Istog dana o pozorištu će govoriti izvršni producent Beogradskog dramskog pozorišta Srđan Obrenović.

Dan kasnije, 15. novembra na programu će biti retrospektiva "Fapor 2019" , kao i tragikomična priča o tri najbolja druga iz detinjstva Ne igraj na Engleze po tekstu Vladimira Đurđevića.

I ovogodišnji festival prate radionice, pa će gledaoci moći na kraju festivala u ponedeljak, 16. novembra da pogledaju snimak "Produkcija u pozoristu" , a tada će biti prikazana i predstava Bliži nebu, ujedno će biti proglašen i pobednik festivala.

Predstave će ocenjivati tročlani žiri - glumica Milica Milša i glumci Ivan Zarić i Miki Damjanović, selektor festivala je Miodrag Dinulović.

"FAPOR" organizuje Leskovački kulturni centar, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja.

Festival i satnicu predstava možete pogledati na zvaničnom njihovom zvaničnom sajtu.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.