Pijačarima nameti duplo veći

Izvor: juGmedia, 30.Dec.2016, 13:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pijačarima nameti duplo veći

LESKOVAC – Pijačni prodavci koji zakupljuju tezge na leskovačkim Pijacama u prvoj zoni plaćaće „kiriju“ uvećanu za 100 posto, odlučili su danas Gradski većnici.

Naime, Javno preduzeće „Pijaca“ uvelo je  pravo prečeg zakupa i podelu na 3 zone kod naplate zakupa tezgi, a pijačni prodavci plaćaće na ime mesečne rezervacije 1.200 dinara, plus >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << dnevni zakup u prvoj zoni 350 za tezgu sa ramom, odnosno 300 bez rama, u drugoj zoni 250 i u trećoj 200 dinara.

Novi sistem naplate će bar donekle doprineti povećanju prihoda i otplatu dugova koji su dostigli cifru od 50 miliona dinara„, kazao je direktor „Pijace“ Zoran Milošević.

Dosadašnji zakup tezgi za prodavce robe široke potrošnje iznosio je 6.000 dinara, a svaka druga tezga 6.500 dinara.

Po novom sistemu naplate zakupci će u I zoni sada mesečno ukupno  plaćati 11.700 dinara, II zoni 8.700 dinara i III zoni 7.200 dinara.

Pijačni prodavci  na ovakvu odluku Gradskog veća najvaljuju proteste ispred pijačne uprave i ispred zgrade skupštine Grada.

Dragan Marinković

Nastavak na juGmedia...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.