PRETI PLENIDBA TABLI, KREDA I DNEVNIKA

Izvor: Kurir, 27.Maj.2010, 19:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRETI PLENIDBA TABLI, KREDA I DNEVNIKA

Zbog duga izvođaču radova, novo ročište zakazano za 22. jun, nema preciznog razgraničenja šta je imovina u vlasništvu škole

LESKOVAC - Apelacioni sud u Nišu odbio je žalbu Medicinske škole u Leskovcu kojom je traženo poništavanje rešenja nižeg suda o plenidbi pokretne imovine zbog duga izvođaču radova.

Direktorka Medicinske škole Zorica Kastratović rekla je da će zastupnici škole na ročištu koje je zakazano za 22. jun morati da daju izjavu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << o nepokretnoj imovini, ali da nema preciznog razgraničenja šta je od te imovine u vlasništvu škole.

Predstavnik gradske uprave Leskovca rekao je da je većina pokretne imovine u vlasništvu grada i Vlade Srbije, čijim je novcem građena i škola, nakon što je stara školska zgrada izgorela u požaru u proleće 2005. godine.

- Prema mojim saznanjima, sud može da zapleni samo table, krede i školske dnevnike, jer su samo te stvari u vlasništvu škole - kazao je taj gradski funkcioner.

Graditelj škole bila je zanatska zadruga "Novogradnja" iz Leskovca, a investitori Vlada Srbije i leskovačka samouprava.

Investicija je bila vredna oko 100 miliona dinara, a neisplaćeni iznos oko 43 miliona, bez kamata i sudskih troškova.

Pomoćnik ministra prosvete za investicije Zoran Trninić rekao je da do plenidbe ne može doći, jer pravosudni organi nisu imali podatke prilikom donošenja ranijih presuda.

- U međuvremenu, ministarstvo je došlo do novih poražavajućih otkrića iz kojih se vide mnoge nelegalnosti u vezi sa ugovorom, cenom i nepostojećim tenderom, pa ukoliko izvođač radova ne pristane da se dogovorimo, onda će uslediti kontra tužba - kazao je Trninić.

Medicinsku školu u Leskovcu pohađa oko 900 učenika i u njoj radi oko 100 profesora u stalnom radnom odnosu ili kao honorarni saradnici.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Odbijena žalba Medicinske škole u Leskovcu

Izvor: Glas javnosti, 28.Maj.2010, 07:01

LESKOVAC - Apelacioni sud u Nišu odbio je žalbu Medicinske škole u Leskovcu kojom je traženo poništavanje rešenja nižeg suda o plenidbi pokretne imovine zbog duga izvođaču radova...Direktorka Medicinske škole Zorica Kastratović rekla je da će zastupnici škole na ročištu koje je zakazano...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.