Okolina Leskovca pod vodom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Nov.2016, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Okolina Leskovca pod vodom

Najmanje 15 kuća, kao i stotine dvorišta i podruma je danas poplavljeno u Leskovcu i okolini gde se izlila Južna Morava, a kiša je posle dva dana prestala danas popodne.

"Južna Morava se izlila na regionalnom putu kod Grdelice i poplavila kolovoz. Za sada situacija nije alarmantna, ali će biti kritično u narednih pet do šest sati", kazao je Beti većnik grada Leskovca Dejan Cakić.

"Uspeli smo da prokopamo kanale, pa se voda visine od pola metra >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << povukla", kazao je za Betu predsednik opštine Bojnik Nebojša Nenadović i dodao da su u selu Stibla poplavljena polja, a u samom Bojniku nekoliko kuća.

Najkrtitičnije je danas bilo u leskovačkom naselju Kumalak, gde je voda poplavila šest kuća.

"Uništeno mi je sve što sam imala. Vatrogasci su došli i izvukli decu, a ja stojim ovde na kiši i čekam na red da se i iz moje kuće ispumpa voda", rekla je za Betu samohrana majka iz tog naselja Jelena Stefanović.

Kritično je bilo i u naselju Bobište, koje je Tulovska reka minulih godina tri puta plavila, a danas je voda, uprkos ispumpavanju, ušla u dvadesetak podruma i pomoćnih prostorija.

Stanovnike Bobišta i Kumalaka je posetio gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović i kazao da je za 24 časa po kvadratnom metru palo 80 litara kiše što kanalizaciona mreža nije mogla da prihvati.

"U rekonstrukciju kanalizacionog sistema i čišćenje kanala u gradu i okolini smo uložili samo u poslednjih nekoliko godina više od 30 miliona dinara. Naporno radimo da prođu još neki tenderi kako bi završili kanalizacionu mrežu u 17 sela u okolini Leskovca", rekao je leskovački gradonačelnik.

Problema ima i u Vlasotincu gde je reka Vlasina nadošla i zamutila se, te od sinoć nema vode za piće jer je Fabrika vode uzima iz te reke.

U delu Vlasotinca kanalizacija se izlila u dvorišta i na ulice.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.