Obuka za programere za osnovce

Izvor: JUGpress.com, 21.Apr.2017, 21:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obuka za programere za osnovce

LESKOVAC

Učenici trećeg I četvrtog razredaiz osnovnih škola u  Manojlovcu i Orašcu  dobili su danas diplome posle  uspešne  obuke za male programere.

Obuka je deo projekta Više od igre, koji sprovodi Centar za razvoj Jablaničkog I Pčinjskog okruga, u saradnji sa školama u Miroševcu, Bogojevcu, Guberevcu, Orašcu, Manojlovcu i Velikoj Grabovnici.

” Učili smo da programiramo igricu u kojoj >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << postoje pčelica, ptičica i robot. Pčelica mora da dođe do cveta, ptičica do praseta, a robot da osvetli kockice “, kaže je Teodora Cekić, učenica III razreda OŠ “Radoje Domanović” u Manojlovcu.

“Suština  projekta je da naučimo decu da su računari više od igre, da ih naučimo osnovama programiranja kako bi kasnije mogli da to upotebe u svom daljem obrazovanju i razvoju”, rekla je menadžer projekta Tatjana Panić Živković.

Predavači koriste  Bubble Bee platformu, koju je pripremio Razvojni centar Microsoft Srbija.

Projekat Više od igre sufinansiraju Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija i Udruženje Jugoistočna razvojna mreža, a prijatelj projekta je Sosijete ženeral banka.

PodeliteŠtampajFacebookTwitterGoogleEmailSkype

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.