Nestala medicinska kamera u Leskovcu

Izvor: RTS, 21.Mar.2013, 14:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nestala medicinska kamera u Leskovcu

Tokom predavanja o savremenoj izraelskoj tehnologiji, koje je u Leskovcu održao zamenik ambasadora Ejal Naor, nestala mala medicinska kamera. Još nije jasno šta se s njom dogodilo.

Nestala je mala medicinska kamera koja je išla od ruke do ruke tokom predavanja o savremenoj izraelskoj tehnologiji, koje je u Leskovcu održao zamenik ambasadora Ejal Naor. Još nije jasno šta se sa njom dogodilo.

Ni diplomata, ni predstavnici grada nisu sigurni da li je neko od đaka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ukrao ili izgubio sićušnu napravu.

Reč je o kameri veličine tablete, koja služi za medicinske snimke unutrašnjih organa. Njena vrednost je oko 300 dolara i bez pojasa (holtera) je neupotrebljiva.

"Žao nam je što se to desilo u našem gradu, ali moram da kažem da zamenik ambasadora nije pridavao veliku važnost tome uz obrazloženje da možda nije trebalo tako sićušnu stvar dati deci u prepunoj sali", rekao Tanjugu šef kabineta gradonačelnika Leskovca Nebojša Dimitrijević.

Grad je, kako je rekao, ponudio da plati kameru, ali da je izraelski diplomata to odbio. Pomoćnim radnicima je dat nalog da detaljno pregledaju skupštinsku salu i pokušaju da pronađu kameru.

Ejal Naor je srednjoškolcima u velikoj sali Skupštine Grada Leskovca održao predavanje "Izrael i njegovi potencijali" tokom koga je dao učenicima da pogledaju malu kameru veličine pilule koja se proguta, a onda se preko pojasa prati stanje unutrašnjih organa.

 

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.