Izvor: juGmedia, 27.Nov.2017, 12:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Leskovčanka pobednica „Izvora“
Leskovčanka Dimitra Mikić iz Osnovne škole „Vožd Karađorđe“, proglašena je za najboljeg solistu, na petom po redu takmičenju u pevanju izvornih narodnih pesama bez muzičke pratnje, koje je održano u petak 24. novembra u Brestovcu.
Drugo mesto u istoj kategoriji, zauzela je Lana Cvetković iz Osnovne škole „Vasa Pelagić“ Leskovac, a trećeplasirana je Anđela Đokić iz Osnovne škole „Vuk Karadžić“ u Pečenjevcu.
U kategoriji grupe pevača, >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << najuspešnija je bila Osnovna škola „Toplički Heroji“ iz Žitorađe, drugo mesto pripalo je Osnovnoj školi „Vasa Pelagić“ iz Leskovca, i treće mesto osvojila je grupa pevača iz Osnovne škole „Kosta Stamenković“ Leskovac.
Na ovogodišnjem takmičenju učestvovalo je deset škola sa teritorije Jablaničkog i Topličkog okruga, i preko trideset solista i grupe pevača.
Pored očuvanja tradicije i kulturološkog identiteta Srbije, cilj ove manifestacije je i negovanje, prezentacija i prenošenje jedinstvenih vokalnih oblika izvornog stvaralaštva mlađim generacijama.
Organizator manifestacije je Dom kulture u Brestovcu.
Emilija Mladenović
Pogledaj vesti o: Leskovac
























