Izvor: JUGpress.com, 15.Sep.2019, 00:15

Leskovački rukometaši startovali pobedom

LESKOVAC

Rukometaši Dubočice 54 započeli su prvenstvo u Superligi pobedom protiv neugodne ekipe „Šamota“ iz Aranđelovca od 26:21 (13:13). Pred više od 1.000 navijača domaći su pokazali da mogu da se ravnopravno nose i sa iskusnijom ekipom i najavili da će leskovačka publika moći da gleda u nastavku prvenstva još mnogo ovakvih utakmica.

Čitavo prvo poluvreme proteklo je u neizvesnoj i čvrstoj >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << igri obe ekipe uz rezultatsku klackalicu. u 18. minutu domaćin prvi put stiže do dva gola prednosti (6:4), ali gosti uspevaju da održe rezultatsku ravnotežu i na poluvreme se odlazi sa 13:13.

Drugo poluvreme donosi mnogo uzbudljiviju i igru i kretanje rezultata. Najpre u 46. minutu „Dubočica 54“ ponovo ima dva gola predosti (17:15), ali i promašuju dva sedmerca uvećaju, što gosti koriste i poravnavaju rezultat u 52. minutu (19:19).

U tim trenucima igre golman Dubočice Strahinja Radisavljević je imao nekoliko zapaženih odbrana i značajno doprineo seriji od 4:0, čime su domaći nošeni i značajnom podrškom sa tribina stekli prednost koja je bila nedostižna za rukometaše „Šamota“.

„Dubočica 54“ je igrala u sastavu: Pešić, Cvetković 3, Simić, Prodanović, Stanković 3, Nikolić 1, Marinković 2 (2), Jocić, Pavlović 2, Mađar 3, Mitrović, Gašić, Radivojević, Matović 5 (1), Atanasković 7, Radisavljević (16 odbrana).

PodeliteClick to share on Facebook (Opens in new window)Kliknite ovdje za dijeljenje na Twitteru (Opens in new window)Kliknite za slanje emaila prijatelju (Opens in new window)Click to share on Skype (Opens in new window)