Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Sep.2009, 15:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Leskovačka pljeskavica za Ginisa
LESKOVAC - Na leskovačkoj Roštiljijadi najveću pljeskavicu na svetu, prečnika 140 centimetra, napravila je ekipa restorana brze hrane "MB", koju je predvodio Bojan Cvetković.
Za novu pljeskavicu, koja konkuriše za Ginisovu knjigu rekorda, utrošeno je 49 kilograma mesa, a u trenutku stavljanja na ogroman roštilj imala je prečnik od 140 centimetara.
Nakon pečenja prečnik pljeskavice iznosio je 120 centimetra.
Za najveću pljeskavicu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << na svetu je umešena i najveća lepinja, teška 35 kilograma, koju su napravili i ispekli radnici pekare UMI-PEK.
Pljeskavica i lepinja će danas biti podeljena starima u Geronotološkom centru u Leskovcu.
Pljeskavica za Ginisa na prošlogodišnjoj Roštiljijadi bila je teška 42 kilograma i imala je prečnik od 150 centimetara.
Pravljenje pljeskavice za Ginisa je jedna od atrakcija Roštiljijade, koja se ove sedmice, po dvadeseti put, održava u Leskovcu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









