Jura gradi nove pogone

Izvor: Akter, 11.Dec.2015, 22:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jura gradi nove pogone

Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović izjavio je danas da u narednoj godini kompanija Jura počinje sa izgradnjom novih pogona, u kojima će posao dobiti 1.000 novih radnika

Jura je dala bankarske garancije da će tokom 2016. godine zaposliti u Leskovcu novih 1.000 radnika, pored postojećih 1.600 I da oni u narednih pet godine ne mogu ostati bez posla, rekao je Cvetanović.

On je dodao da, iako >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << ističe pet godina, koliki je bio rok prilikom dobijanja subvencija za otvaranje novih radnih mesta, Jura neće otpuštati radnike koji već rade u njoj.

Tokom 2016. godine očekujemo da če u gradski budžet biti uplaćeno 24 miliona na osnovu poreza na zarade ovih novozaposlenh radnika, rekao je Cvetanović.

Jura će i nakon 2018. godine nastaviti sa zapošljavanjem novih radnika, ako to bude u skladu sa njenom poslovnom politikom, dodao je Cvetanović.

Vrednost investicije biće više miliona evra, a površina zemljišta koju je grad ustupio Juri je 3,7 hektara, rekao je Cvetanović prilikom obilaska te kompnije.

Generalni direktor Jure Nam Jin Čoji rekao je da ta kompanija ceni podršku grada.

Nastavićemo sa poslom u Srbiji poštujući srpske zakone i propise. Naši planovi su da napravimo još jednu fabriku i zaposlimo nove ljude. Verujemo da će i naš novi posao u Leskovcu biti uspešan, rekao je Jin Čoji.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.