Istraga protiv poreskog službenika

Izvor: RTS, 12.Okt.2010, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga protiv poreskog službenika

Zbog sumnje da je izvršila krivična dela zločinačko udruživanje i zloupotreba službenog položaja pokrenuta istraga protiv Ane Cvetković, poreskog službenika Ministarstva finansija, Odsek poreske policije Leskovac.

Tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je podnelo zahtev za sprovođenje istrage protiv poreskog službenika Ministarstva finansija, Odsek poreske policije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Leskovac, Ane Cvetković zbog sumnje da je izvršila krivična dela zločinačko udruživanje i zloupotreba službenog položaja.

Kako je navedeno, okrivljenoj se stavlja na teret da je početkom 2007. godine postala pripadnik kriminalne grupe koju je organizovao Bojan Stojčić, protiv koga se vodi krivični postupak pred Posebnim odeljenjem Višeg suda u Beogradu.

U saopštenju je navedeno da je Cvetković, "postupajući po planu delovanja Stojčića, a iskorišćavanjem službenog položaja i nevršenjem službene dužnosti, okrivljenom i članovima kriminalne grupe pribavila imovinsku korist u iznosu od oko 100 miliona dinara na ime neosnovano ostvarenog prava na povraćaj plaćenog PDV-a".

Ona je, kako se navodi, između ostalog, obaveštavala Stojčića lično ili preko članova kriminalne grupe o "imenima privrednih društava koja će biti predmet njene kontrole, kada će se vršiti kontrola od strane drugih radnika odelenja poreske policije, o radnjama koje će preduzeti u pretkrivičnom postupku, o licima od kojih treba uzeti izjave, kao i o poslovnoj dokumentaciji koja će biti predmet kontrole".

Na ovaj način su Stojčić i članovi kriminalne grupe mogli prikriti dokaze o izvršenom krivičnom delu, navedeno je u saopštenju.

Iz Tužilaštva navode da je okrivljena Cvetković potom, u dogovoru sa Stojčićem, podnosila krivične prijave protiv direktora preduzeća zbog krivičnog dela poreske utaje u trenutku kada na poslovnim računima preduzeća nije bilo sredstava i kada su ova preduzeća već promenila vlasnike, znajući da iznos navodno utajenog poreza ne može biti naplaćen od strane Poreske Uprave.

Nakon saslušanja od strane istražnog sudije Posebnog odeljenja Višeg suda u Beogradu protiv Cvetkovićeve je doneto rešenje o sprovođenju istrage i rešenje o određivanju pritvora u trajanju od mesec dana.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.