Izvor: JUGpress.com, 07.Nov.2018, 10:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hala na sajmištu dobila nove koševe
LESKOVAC
KK „Aktavis akademija“ je u završnoj fazi u IPA projekta prekogranične saradnje Leskovca i Botevgrada.
U hali na sajmištu montirane su nove konstrukcije, pomoćni koševima i šuterska mašina. Na taj način hala na sajmištu postaje pravi košarkaški trenažni centar za mlade, talentovane i perspektivne košarkaše u Leskovcu.
Cilj autora i partnera ovog projekta je da podrže sport i razvoj karijere 400 adolescenata i mladih ljudi u opštinama >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << Botevgrad i Leskovac.
Projekat je baziran na dokazanoj činjenici da je sport osnova za uspešne ljude u životu.
Prenosom znanja koja se stiču kroz sport (snaga volje, samokontrola, disciplina, timski duh, brzo odlučivanje, kritičko razmišljanje…) dolazi se do preduzetničkih veština i stavova kroz razvoj zajedničkih programa na osnovama srpske škole košarke, popularne u Evropi i drugim zemljama.
Dvesta mladih iz Leskovca, kao i iz Botevgrada je aktivno uključeno u ovaj program.
PodeliteFacebookTwitterGoogleEmailSkype
I ovo Vam može biti interesantno
Pogledaj vesti o: Leskovac











