GK Kolut, gimnastička budućnost Leskovca

Izvor: juGmedia, 28.Jun.2017, 00:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GK Kolut, gimnastička budućnost Leskovca

Tri meseca od formiranja, najmalađi gimnastički klub u Leskovcu “Kolut”, sa trenerom Goranom Stojanovićem na čelu,  predstavio se na „Leskovačkom letnjem festivalu” i pobrao velike apaluze publike.

Četrdeset članova ovog kluba su uglavnom deca uzrasta do trećeg razreda osnovne škole u Leskovcu, koja su proteklih meseci naporno vežbala sa najboljim stručnjacima.

Goran Stojanović, >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << dugogodišnji trener koji je odlučio da napusti GK Dubočicu, objašnjava za Jugmediu da se radi uz veliku podršku I uz konsultacije sa iskusnim  gimnasičarima  Momčilom Veličkovićem i Markom Stojanovićem, profesora fizičkog vaspitanja.

Imamo oko četrdesetak dece uglavnom devojčice, jedva nekoliko muškaraca. Ne samo kod nas u klubu već i u drugim sredinama daleko veći broj je devojčica. Radimo vrlo savesno i odgovorno sa decom. Verujem da smo se po prvi put predstavili publici u dobrom izdanju kao debitanti na jednoj  manifestaciji”, kaže Stojanocvić.

Kvalitetna saradnja sa roditeljima je  ono na čemu se insistira, koji su složili da se tokom leta neće praviti pauza.

Imamo dva termina u fiskulturnoj  Sali Gimnazije i OŠ “Petar Tasić”. Uz atletiku i plivanje gimnastika je  treći bazičan sport koji je osnova za usmerenje bavljenje nekim drugim sportom i kasnijem razvju jednog sportiste”, objašnjava naš sagovornik.

U GK Kolut uveliko razišljaju da se od jesenas po prvi put pojave na zvanična takmičenja u Srbiji.

Registrovani su kod Gimasičkog sveza Srbije i od naredne godine će konkurisati za sufinasirajuća sredstav kod grada Leskovca.

U klubu su zastupljene sve discipline  kod devojčica radi se parter, preskok, greda, dvovisnski razboj. Za dečake preskok,  parter, konj sa hvataljkama, razboj, karike, vratilo. U klubu će uskoro postojati zvanično Savet roditelja koje će zajedno sa Upravom kluba uključiti u sva dešavanja i zajedničkim snagama grabiti ka prvim velikim uspesima na takimčenja. Ima dosta talentovane dece što  se videlo na prvom nastupu”, objašnjava i dodaje da uskoro očekuje prva takmičenja i prve medalje.

Vukašin Stevanović

Nastavak na juGmedia...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.