Fabrika izvorske vode

Izvor: DobreVesti.rs, 14.Jan.2013, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fabrika izvorske vode

BEOGRAD - Zašto se u selima sa bogatim izvorima vode, kao što je selo Jašunja kod Leskovca, ne izgrade fabrike za flaširanje vode, upitao se pišući esej o razvoju sela u Srbiji, ali i nadležnima postavio to pitanje, trećenagrađeni student na konkursu Francusko-srpske privredne komore Srđan Kostić.


Nataknuti izvori

Selo Jašunja, odakle vodi poreklo njegov otac, nalazi se na dvanaest kilometara od Leskovca. U blizini nema niti jedne fabrike ili drugog potencijalnog izvora zagađenja, tako da su mnogi delovi Babičke gore, u čijem se podnožju ovo selo nalazi, skoro netaknuti.
U selu, a i u široj okolini, postoji mnogo...

Nastavak na DobreVesti.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta DobreVesti.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta DobreVesti.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.