Izvor: juGmedia, 14.Okt.2017, 11:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Boing za Boing Boing
Rekli bi svi oni koji su se zaista dobro zabavili na premijeri komdada koji su šest mladih ali iskusnih leskovačkih glumaca sami odabrali i uz pomoć direktora Stanislava Grujića, potrudili se da predstavu, koja je rađena po motivima komada Marka Kamoletija, adaptiraju i prilagode našem podneblju.
Lepe žene i lokalni humor su garant da će leskovačka pozorišna publika biti oduševljena
Mada, u trenucima malo i zbunjujuće, zbog interpretacije ujaka Novice >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << za koga smo u startu sigurni da je šumadinac, te odjednom južnjak koji završava na zadušnicama u Igrištu… što nije ni malo zasmetalo publici u prepunoj sali leskovačkog Narodnog pozorišta, već naprotiv.
Zvezda predstave je zasigurno mlada glumica Nataša Stanković, čija se uloga sluškinje Berte pamti i nakon što napustite pozorišnu salu, a pored nje takođe sjajan posao odradili su i Filip Radivojević, Nenad Mitrović, Petra Dimitrijević, Mina Cocić i Jovana Grozdanović.
Naslovna fotografija uslikana na jednoj od proba
E, sada, možda sve ovo što smo naveli i nije tačno. Možda smo pogrešili, i možda zaista ne možete da verujete novinarima koji su, po običaju uprave pozorišta, konstantno smešteni u poslednji red, jer su prvih pet, kako smo i ranije pisali, rezervisani za „glavne face“ iz lokalne samouprave.
Ne znamo kakva je praksa u drugim pozorištima, ali, gospodo organizatori, ukoliko već pozivate novinare da izveštavaju sa vaših premijera, onda im omogućite da zaista i urade svoj posao. Zbog toga smo odlučili da detaljniju kritiku ovog komada prepustimo gospodinu Vjačislavu Nešiću koji je na premijeri dobio nešto bolja mesta.
Dragan Marinković








