Azil za pse : Kad će biti?

Izvor: JUGpress.com, 27.Avg.2018, 18:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Azil za pse : Kad će biti?

LESKOVAC

Na pitanje šta se dešava sa azilom za pse, kada će taj objekat biti završen, granodačelnik Goran Cvetanović je pojasnio da svi koji imaju monopol, a to su javna preduzeća na nivou republike, poput EPS-a ili Železnice, su navikli da godinama uzimaju velike količine novca na određen način, između ostalog i za podbušivanje ispod pruge.

„Mi smo ušli u sudski spor sa njima i nakon tri godine >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << sud je presudio da smo mi u pravu. Ne konkretno za azil za pse, ali u pitanju je most koji se nalazi na teritoriji Leskovca. Na žalost, ta sudska presuda ne važi i za buduće slučajeve. Svaki slučaj bi trebao da ima sudski epilog. Ovaj je trajao tri godine, znači može da bude toliko ili malo više ili manje. I stalna je ta borba da li ući u sudski spor i godinama se boriti za ono za šta ste sigurni da je izgledno ili platiti. To je osnova

zbog čega nemamo sve saglasnosti, a ne želimo da ništa zvanično otvorimo, iako to funkcioniše. Na dobrom smo putu, ja vršim pritisak na moje direktore, ponekad oni prebacuju odgovornost jedni na druge, ali ćemo brzo ovaj Gordijev čvor da presečemo. Pre 5,5 godina, kada sam preuzeo odgovornost, za Roštiljijuadu smo platili električnu energiju preko milion dinara. Onda smo uveli strujomere i svako je plaćao ono što potroši. Račun je bio 150-180.000 dinara za sedam dana. Znači, oni su 800.000 uzimali više nego što je potrebno!

Kada kažu preselite, to je lako reći, ali vi ste uložili u infrastrukturu. Ove godine je ponovo donet neki akt, gde umesto toga sada najmanje košta 500-600.000, plus takse, da bi to opet digli na 800.000. Imate li altenativu? Nemate! Da li su u pravu? Nisu, jer smo mi uložili kompletnu infrastrukturu i pri tome svake godine pet novih sandučeta kompletno opremimo i imamo alternativu u slučaju nekog kvara. Ali, to je monopol o kome govorim, i dok god ljudi žive samo od monopolističkog ponašanja, a nema tržišne ekonomije, mi ćemo i dalje imati barijere, ali mislim i da ih polako, ali sigurno svake godine otklanjamo.“

Za azil je potrebna voda, a gradonačelnik Cvetanović kaže da oni koriste cisterne.

„Znači, oni funkcionišu, ali je to po meni nije adekvatno za 21. vek. To je nešto što nas blokira, ali se nadam skorom rešenju i otklanjanju tih barijera koje postoje na republičkom nivou.“

PodeliteFacebookTwitterGoogleEmailSkype

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.