Izvor: JUGpress.com, 24.Nov.2020, 22:41

Aktavis Akademija pobedila goste iz Smedereva

LESKOVAC

Juniori „Aktavis akademije“ ostvarili su pobedu u meču 6. kola Juniorske lige Srbije. Oni su bili bolji od ekipe „Smederevo 1953“ rezultatom 95:80 (19:22 18:10 32:18 26:30).

Leskovčani su od samog početka želeli da pokažu da su bolji takmac i da što pre stvore prednost nedostižnu za goste, ali su ušlu i preterano opušteno u meč.

Nekoliko promašenih zicera, kao i tri neuspešna >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << „zakucavanja“ dovela su do toga gosti u vode nakon prve četvrtine (19:22), a da se u drugoj četvrtini održava rezultatska klackalica.

Na poluvremenu ipak prednost domaćina (37:32) a u nastavku trojkama Mirdžića „Akademija“ stvara desetak poena prednosti koju gosti do kraja nisu mogli da sustignu.

Zaslužena pobeda domaćina 95:80.

Najefikasniji u redovima „Aktavis akademije“ su bili Gavrilović sa 19 (13 skokova), Miljković sa 17 i Mirdžić sa 14 poena.