Umrla Širli Templ

Izvor: Studio B, 11.Feb.2014, 15:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Umrla Širli Templ

Holivudska zvezda Širli Templ umrla je u 86. godini u svom domu u Kaliforniji, saopštila je danas njena porodica.

Templ je preminula prirodnom smrću u ponedeljak u kući u Vudsajdu okružena članovima porodice i starateljima, navodi se u saopštenju porodice.

"Odajemo joj počast zbog života punog neverovatnih ostvarenja kao glumice, diplomate, naše voljene majke, bake i prabake", ističe se u saopštenju, preneo je BBC.

Templ je rođena 23. aprila 1928. >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << godine, poznata je američka filmska i tv glumica, kao i igračica i pevačica. Bila je i ambasador SAD u Gani Čehoslovačkoj.

Filmsku karijeru počela je sa tri godine, a već se 1934. godine proslavila ulogom u ostvarenju "Bright Eyes", koji je pisan za nju i prilagođen njenim talentima.

Godine 1935. dobila je specijalnog Oskara kada je imala samo šest godina. Do dana današnjeg ona je najmlađa osoba koja je primila tu nagradu Akademije za film. Glumila je ukupno u 43 filma. Povukla se iz filmskog života 1950. godine.

Imala je troje dece i dva puta se udavala.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.