Novi roman Harper Li na jesen u srpskom prevodu

Izvor: RTS, 21.Jul.2015, 14:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi roman Harper Li na jesen u srpskom prevodu

Nova knjiga Harper Li, autorke kultnog romana "Ubiti pticu rugalicu", biće objavljen u prevodu na srpski jezik na jesen, objavila je izdavačka kuća Laguna.
Svoj drugi roman (sa originalnim naslovom "Go Set a Watchman"), Li je objavila posle više od pola veka pauze, u 88. godini.

Harper Li proslavila se posle objavljivanja romana "Ubiti picu rugalicu", jedne od najuticajnijih knjiga u 20. veku, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za koju je nagrađena i Pulicerovom nagradom.
Roman "Ubiti pticu rugalicu" objavljen je u junu 2015. u novom prevodu Marka Mladenovića, a drugi roman Harper Li prevodi Tatjana Bižić, naveo je izdavač.
"Go Set a Watchman" u prvoj sedmici od objavljivanja samo u Severnoj Americi prodat je u tiražu od preko 1,1 milion primeraka i postao najbrže prodavana knjiga u istoriji izdavačke kuće "Harper Kolins".
Prema rečima autorke, nova knjiga zapravo je napisana pre romana "Ubiti pticu rugalicu", objavljenog posle izmena koje je zahtevao urednik.
"Pošto sam bila mlada autorka, uradila sam kako mi je rečeno. Nisam shvatila da je (originalna knjiga) preživela. Posle mnogo razmišljanja i oklevanja pokazala sam je nekolicini ljudi. Ponosna sam i zapanjena što će biti objavljena posle svih ovih godina", rekla je Li.
Radnja romana "Go Set a Watchman" dešava se pedesetih godina prošlog veka u istom mestu u Alabami kao u romanu "Ubiti pticu rugalicu". I junaci su isti kao u čuvenom romanu, ali su dvadeset godina stariji.
Skaut se iz Njujorka vraća u Mejkomb da poseti svog oca Atikusa. Ona mora da se suoči sa ličnim i političkim problemima dok pokušava da shvati stavove svog oca prema društvu i svoja osećanja o mestu u kojem je rođena i u kojem je provela detinjstvo.
Reditelj Robert Maligan snimio je 1962. godine film "Ubiti pticu rugalicu" po romanu Harper Li, a slavni Gregori Pek dobio je Oskara za tumačenje glavne uloge, advokata Atikusa Finča.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Novi roman Harper Li u izdanju "Lagune"

Izvor: Blic, 21.Jul.2015

Izdavačka kuća Laguna koja je prošlog meseca objavila nov prevod kultnog romana "Ubiti pticu rugalicu" Harper Li, najavila je da će uskoro objaviti i njen drugi roman - "Go Set A Watchman" koji je 88-godišnja književnica objavila ovog leta posle više od pola veka pauze...Beogradska Laguna je u...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.