Izvor: Blic, 14.Sep.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Medenica ostaje selektor
Medenica ostaje selektor
Sterijino pozorje se neće menjati. Ovo je vest koju će sa odobravanjem prihvatiti deo javnosti naklonjen konceptu Ivana Medenice i njegovom rukovođenju (selektor i umetnički direktor) ovim značajnim pozorišnim festivalom. To je, u najkraćem, epilog višednevnih sporenja dva pogleda na budućnost ovog festivala.
Posle svega, juče su u Novom Sadu održavani, jedan za drugim, sastanci na kojima je usaglašavano, do najstinijeg detalja, šta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će ko ubuduće raditi na festivalu i oko njega. Najpre je u prepodnevnim časovima izvršena svečana primopredaja dužnosti direktora Sterijinog pozorja. Novi prvi čovek ove manifestacije je Miroslav - Miki Radonjić, pokretač inicijative za preispitivanje koncepta aktuelnog selektora i umetničkog direktora. Dosadašnji direktor Pozorja Mirjana Mrakovinović, za koju je gradonačelnik Novog Sada Maja Gojković iznela neke sumnje u vezi sa poslovanjem, prema izričitoj želji Miroslava Mikija Radonjića, ostaje na mestu prvog operativca Sterijinog pozorja, to jest generalnog sekretara festivala.
I dok je u direkciji Pozorja vršena primopredaja, Ivan Medenica je tanačio detalje o neometanom obavljanju svog posla sa gradonačelnicom Novog Sada Majom Gojković, i potom sa ministrom kulture Draganom Kojadinović i gradskim sekretrom za kulturu Novog Sada Radovanom Jokićem. Rezultat svih tih razgovora Medenica je sumirao izjavom da 'koncept Pozorja ostaje isti'. Konkretno, to znači da će on i dalje autonomno obavljati objedinjene funkcije umetničkog direktora i selektora Sterijinog pozorja dok će mu u tome pomagati novi direktor ove institucije Miroslav - Miki Radonjić.
Ž. J.





