Izvor: Glas javnosti, 22.Jan.2010, 12:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dolaze Domingo i Zaharova
BEOGRAD - Centar "Sava" će tokom sezone organizovati niz značajnih kulturnih događaja, među kojima su gostovanje vrhunskih umetnika poput tenora Plasida Dominga, koji će se u Beogradu predstaviti kao dirigent, balerine Svetlane Zaharove, orkestra "Kamerata Serbika" i džez gitariste Peta Metini.
Pomoćnik direktora Centra "Sava" Vuk Žugić rekao je da će Plasido Domingo u Centru "Sava" gostovati 12. aprila, kada će kao dirigent nastupiti sa mladim operskim talentima koji pohađaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << njegov Program za mlade talente i orkestrom "Kamerata Serbika", a s njima će nastupiti i srpska operska pevačica Katarina Jovanović, koja je pre nekoliko godina ušla u finale takmičenja "Operijada", koje je organizovao Domingo.
Prema njegovim rečima, Plasido Domingo je jedan od najvećih tenora u istoriji operske umetnosti i uvaženi dirigent, a mnogi kritičari ga smatraju "kraljem opere" i najvećim operskim umetnikom današnjice. Slavni tenor, koji je juče napunio 69 godina, u Beograd stiže samo dva dana posle nastupa u Milanskoj skali.
Žugić je napomenuo da bi dolazak Dominga trebalo da označi početak dugoročnije saradnje sa velikom zvezdom. On je, takođe, najavio još tri izuzetna muzička događaja.
U Centru "Sava" će 20. marta nastupiti poznata balerina Svetlana Zaharova, koja će se predstaviti u baletskoj predstavi "Karmen svita" na muziku Žorža Bizea i u aranžmanu Rodiona Ščedrina.
Svetlana Zaharova je prva zvezda Boljšog teatra, Milanske skale i Tokio baleta, a takođe je i čest gost Njujorškog baleta, Metropolitena, Pariske opere i britanskog Kraljevskog baleta.
Zaharova će u Beogradu nastupiti sa prvacima Boljšog teatra: Mihailom Lobuhinom, Jelenom Jevsejevom, Dmitrijem Zababurinom, Tatjanom Černobrovkinom, Oksanom Kifjak i Janom Vanijem.
Žugić je najavio za 3. februar koncert pobednika međunarodnih pijanističkih takmičenja sa orkestrom "Kamerata Serbika" pod vođstvom dirigenta Biljane Radovanović.
Džez gitarista i kompozitor Pet Metini će u kongresnom centru sa svojim bendom nastupiti 26. juna. Metini je dobitnik 17 Gremi muzičkih nagrada, između ostalih, za najbolji rok instrumental, za najbolji savremeni džez snimak, kao najbolji džez instrumentalista, za najbolju instrumentalnu kompoziciju.
Žugić je istakao da Metini afirmiše programski i savremeni džez, ali i komponuje muziku drugih džez orijentacija.























