BIO JE PRINC TEATRA Reditelj Kokan Mladenović oprostio se od preminulog umetnika Igora Vuka Torbice

Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Jun.2020, 19:58

"BIO JE PRINC TEATRA" Reditelj Kokan Mladenović oprostio se od preminulog umetnika Igora Vuka Torbice

"Odabrao je svoj kraj na vrhuncu moći..."

Vest o iznenadnoj smrti mladog reditelja Igora Vuka Torbice potresla je celu Srbiju.

Torbica je trebalo da radi predstavu u Zagrebačkom kazalištu mladih. To se nije desilo. Preminuo je juče, 17. juna, u Rovinju.

A post shared by BULKA (@bulka.babes) on Jun 18, 2020 at 4:26am PDT

Njegov tragičan kraj je izazvala nevericu njegovih kolega i bliskih ljudi. Jedan od njih, reditelj Kokan Mlaadenović, na >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Fejsbuku je objavio status o svom dragom kolegi.

- Igor Vuk Torbica je bio Princ Teatra. Onako kako je Branko Miljković bio Princ Poezije. I posle Miljkovićevog tragičnog kraja ljudi su mislili da će se pojaviti neko sličan. I nije se pojavio.

A post shared by Nera (@freedanerignos) on Jun 17, 2020 at 11:28pm PDT

U ovim našim malim sredinama ne postoje dva Jovana Ćirilova, dve Borke Pavićević, dva Igora Vuka Torbice. On je odabrao svoj kraj na vrhuncu moći, onda kad je pokorio pozorište regiona i pokazao da je buduće vreme njegovo vreme. Decenije koje dolaze morale su biti njegovo zvezdano vreme, a umesto toga on je sebe prerano preselio u zvezde.

U vremenima koja dolaze Igor Vuk Torbica bi morao biti idol i putokaz pozorišnim generacijama. Pošten, angažovan, lep i pametan, nalik još jednom svom sudrugu iz vremena tragedija, Ivi Loli Ribaru, naš je mladi prijatelj odustao od Zemlje koja se ne da popraviti i otišao da režira Nebo.

Neka su ti mala sva sazvežda kojih ćeš se taći i neka je tvoj potpis na nebu vidljiv i kad neba više ne bude, dobri moj - napisao je Mladenović.

A post shared by Udruženje glumaca Crne Gore (@udruzenjeglumaca_cg) on Jun 18, 2020 at 1:21am PDT

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.