Izvor: RTS, 13.Dec.2023, 16:28

Компанија Медино: Наш мед не садржи вештачке шећере

Резултати ванредне инспекције меда у Србији, а коју је наложило Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде, показали су да је мед "Крњевац" провереног квалитета и да наши производи на полицама широм земље не садрже додате шећере, тврди у свом саопштењу >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << произвођач, компанија Cmana d.o.o, огранак "Медино".
Огранак "Медино" компаније Cmana d.o.o, који је и највећи српски извозник, нашао се на листи произвођача чији мед "Крњевац“ наводно није прошао анализе о квалитету.

У саопштењу се истиче да је анализом спроведеном у иностраној лабораторији доказано да су недавно објављени наводи о томе да овај мед није прошао тест аутентичности, односно да је фалсификат, неистинити.
Како се додаје, ветеринарска инспекција послала је узорке меда на детаљну анализу у сертификовану аустријску лабораторију "Imprint Analitycs" који су, тврди се, показали да је мед изузетно високог квалитета.
Из компаније истичу да поседују најсавременију опрему у земљи за контролисање квалитета меда и пчелињих производа, као и да сваки купац може у било ком тренутку да им затражи анализе које доказују исправност њихових производа.
Ресорно министарство није се огласило поводом саопштења компаније "Медино."

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.