Izvor: RTS, 12.Okt.2023, 07:14
Настављени ваздушни напади у Појасу Газе; Блинкен у посети Израелу, састаје се са Нетанјахуом и Херцогом
У сукобу израелске војске и Хамаса погинуло је више од 2.400 људи. Турска преговара о ослобађању цивила које као таоце држи Хамас. Више од 338.000 људи расељено је у Појасу Газе. Амерички државни секретар Ентони Блинкен борави у посети Израелу где ће се састати са израелским >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << премијером Бенјамином Нетанјахуом, председником Исаком Херцогом и другим високим званичницима.
Шести дан сукоба израелске војске и Хамаса. Са територије Либана јуче је гађан положај израелске војске, а одговорност за тај напад преузео је Хезболах. Одбрамбене снаге Израела узвратиле су ватром.
Од суботе је више од 2.400 особа погинуло у Израелу и на територијама под палестинском контролом. Највише је погинулих у Гази.
Турска води преговоре о ослобађању цивила које Хамас држи као таоце, саопштио је високи турски званичник, преноси Ројтерс.
Савет безбедности Уједињених нација састаће се у петак поподне поводом сукоба Израела и Хамаса, преноси Ројтерс позивајући се на дипломатске изворе.









