Izvor: RTS, 23.Avg.2024, 09:47
Вучевић: Мислим да ћемо имати добре вести и двоцифрени скок минималца
Премијер Србије Милош Вучевић изјавио је да ћемо након седнице Социо-економског савета, уколико се постигне договор са синдикатима и Унијом послодаваца, имати добре вести и двоцифрени скок минималца.
Вучевић је рекао за ТВ Прва да ће то бити >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << значајно и веће него што су инфлаторна кретања.
Имаћете званичну информацију у раним поподневним сатима. Подићи ћемо животни стандард који утиче на квалитет живота. Није то лако, синдикати очекују веће зараде", рекао је Вучевић.
Премијер је истакао и да је минимална зарада често основица за друге зараде, односно да са повећањем минималца расту и друге зараде.
"Послодавци не могу да угрозе своје послове и у цео процес мора држава да се укључи. Држава је активни учесник", рекао је Вучевић.












